Zielony Ring Przemszy » Wydarzenia » Ekorajd 2017

Ekorajd 2017

SPRAWOZDANIE z XXVI EKORAJDU PRZEMSZA-SZTOŁA zorganizowanego jak co roku przez ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ „ZIELONY RING PRZEMSZY”

Pobierz ulotkę informacyjną z 26 Ekorajdu w formacie PDF

XXVI Ekorajd Biała Przemsza-Sztoła który odbył się 10 czerwca 2017 roku pod patronatem Starosty Powiatu Bedzińskiego Arkadiusz Watoły.

W dniu 10.06.2017 roku przy pięknej słonecznej z Rynku w Sławkowie  grupa kolarzy z ROD „ Malwa” w Sławkowie wyruszyła na trasy Doliny Białej Przemszy aby podziwiać jej piękno.  Trasa prowadziła przez Okradzionów ,Rudy , Reczkowe wzdłuż Białki a następnie przez Krzykawkę zawrócić do Sławkowa.

Następną grupa ,która wyruszyła z Rynku w Sławkowie pod przewodnictwem Jacka Skalnego udała się do Okradzionowa ,aby następnie wrócić ścieżką rowerową. W grupie tej szła najmłodsza uczestniczka EKORAJDU Oliwia Kwapisz

Grupa rowerowa i piesza spotkały się w Okradzionowie z grupą piesza Jacka  Skalnego oraz z grupą Okradzionów i wspólnie udały się do Młyna Pana Sławomira Skwary gdzie zwiedzili młyn zbożowy i zapoznali się z procesem mielenia zboża. Po zakończeniu zwiedzania poszczególne grupy udały się w dalszą drogę.

Grupa Okradzionów pod kierownictwem Gerarda Kuleja i Przewodnika Oddziału PTTK w Dąbrowie Górniczej Sylwestra Zawidzkiego z Okradzionowa przez Reczkowe Kuźniczkę Nową Krzykawkę udali się na metę w Sławkowie tj do budynku Towarzystwa Miłośników Sławkowa ,będącego jednocześnie siedzibą  Związku Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy”.

Natomiast tradycyjnie z Maczek wzdłuż Przemszy  i przez piaskownię i Ryszkę udała się grupa Towarzystwa Miłośników Maczek „Granica" wraz uczniami Zespołu Szkół w Sosnowcu Maczkach.

Wszystkie grupy po przybyciu na metę w TMS Sławków wysuszyły zmoczoną przez deszcz odzież przy ognisku rozpalonym na dużym podwórcu, równocześnie piekąc dostarczoną przez organizatorów kiełbaskę i popijając wspaniałym żurkiem przygotowanym przez Restaurację Finezja Smaku w Sławkowie na Małym Rynku.

Gdy wszyscy zostali już nakarmieni przystąpiono do konkursów turystyczno - krajoznawczych i konkursówspiewaczych.W konkursie turystyczno krajoznawczm zwyciężył Gerard Kulej z Grupy Okradzionów. Następne miejsca zajęli:Marian Jędrusik Sławków i Dawid Surmik TMM"Granica" Maczki.Natomiast w konkursie piosenki zwyciężyła Dominika Kulej przed Tadeuszem Stychno i Przemysławem Krawcem.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.

Również należy wspomnieć ,że na uroczyste zakończenie EKORAJDU 2017 przybyli zaproszeni goście z zaprzyjaźnionego  Stowarzyszenia Samorządne Strzemieszyce co wykorzystano do omówienia problemow zanieczyszczenia środowiska na terenie Sławkowa i Strzemieszyc.

Aby impreza mogła się odbyć w jej organizację zaangażowani byli członkowie ZIELONEGO RINGU PRZEMSZY tj. Włodzimierz Kubiczek,Włodzimierz Wieczorek ,Janusz Kwapisz ,Jacek Skalny i Ryszard Werner.oraz Maria Słaboń.

Duża pomoc w sprawnym przygotowaniu imprezy zawdzięczamy naszym sponsorom: Restauracji Finezja Smaku.

Kancelarii Adwokackiej Ilony Cebo -Kubiczek z Dąbrowy Górniczej,Wspólnocie Leśnej ze Sławkowa Niwy,SPI-NET Norbert Nowicki Sławków Rynek FH"AGMAR" Marcina Flaka ze Sławkowa.


Z turystycznym pozdrowieniem
Włodzimierz Kubiczek
komandor EKORAJDU 2017Zdjęcia z Ekorajdu 2017