Zielony Ring Przemszy » Wydarzenia » Ekorajd 2016

SPRAWOZDANIE Z 25 JUBILEUSZOWEGO EKORAJDU DOLINĄ BIAŁEJ PRZEMSZY I SZTOŁY Z DNIA 11 CZERWCA 2016 roku

JUBILEUSZOWY EKORAJD ZORGANIZOWANY PRZEZ STOWARZYSZENIA ZRZESZONE W ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ „ZIELONY RING PRZEMSZY” ZOSTAŁ UHONOROWANY PATRONATEM STAROSTY BĘDZIŃSKIEGO ARKADIUDSZA WATOŁY I BURMISTRZA MIASTA SŁAWKOWA RAFAŁA ADAMCZYKA

Logo rajdowe Ekorajd 2016

Liczni turyści rowerowi i piesi wyruszyli na trasy o godzinie 9.00 i tak:

Wszystkich uczestników na mecie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Sławkowie Niwie witali Burmistrz Miasta Sławkowa Rafał Adamczyk, Komandor EKORAJDU Włodzimierz Kubiczek oraz Prezes Oddziału PTTK w Dąbrowie Górniczej Zenobia Przybyła.

Turyści zostali nakarmieni żołnierską grochówką, która serwowały panie: Maria Soboń, Krystyna Werner, Barbara Borch i Bogusława Typiak - Czaja.

Dodatkowo można było się napić i posilić kiełbaskami pieczonymi na rajdowym ognisku a dostarczonymi przez organizatorów.

Poszczególne grupy grały w piłkę lub brały udział w konkursach i tak w strzelaniu do mikro bramki konkurencje wygrała Natalia Lorek, a tuż za nią uplasował się Gabriel Gerka.

W konkursie piosenki wyróżniono Karolinę Szwerniak i Andżelikę Kaziród.

W konkursie rysowania na płytkach chodnikowych komisja stwierdziła, że wszystkie rysunki są bardzo ładne, więc wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Upominki a przede wszystkim dyplomy i pamiątkowe puchary otrzymali również przedstawiciele poszczególnych grup rajdowych.

Należy podkreślić, że organizatorami jubileuszowego rajdu były osoby, które od kilkunastu lat organizują kolejne EKORAJDY a są to:

Serdecznie dziękuję wszystkim dzięki którym ta impreza mgła dojść do skutku a przede wszystkim naszym sponsorom, którym organizatorzy EKORAJDU imiennie podziękowali. Dziękuję uczestnikom za wspaniałą atmosferę na rajdzie oraz Dyrekcji ZS im. J.Pawła II Danucie Janik i Szkoły Podstawowej im. J.Baranowskiego Anicie Szlęzak, które otoczyły opieką wędrujące dzieci i młodzież.


Komandor EKORAJDU 2016

Włodzimierz KubiczekPLAKAT EKORAJDU 2016